Kto powie mi jak?
Najczęściej pytacie nas w social mediach: “Jak zacząć rozmowę o swoim problemie?”. Przez całe życie uczymy się wielu rzeczy: całek, kolorów fenoloftaleiny, trenów, przegranych powstań… ale rzadko kto podrzuca instrukcję, jak powiedzieć o tym, że potrzebujemy wsparcia.
Dlatego robimy to my – możecie zerknąć o tu.
Odpowiadając na pytanie kto? Wiemy, że często boicie się podzielić informacją o Waszym gorszym samopoczuciu. Obawiacie się oceny, zlekceważenia albo nie chcecie dokładać innym swoich problemów.
Pamiętajcie, że dorośli w Waszym najbliższym otoczeniu mają obowiązek troszczyć się o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, w tym zdrowie psychiczne. Szczerze Wam powiemy, że dorosłość bywa trochę przereklamowana… ale daje dużo możliwości i umiejętności. Między innymi takich, aby być w stanie Was wesprzeć, udźwignąć Wasze trudności i otoczyć Was opieką.
Jeżeli macie trudność ze znalezieniem zaufanej osoby dorosłej, która mogłaby udzielić Wam wsparcia – poszukajmy jej razem! Możecie skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez czat, aby omówić, z kim moglibyście podzielić się swoją trudnością i przećwiczyć, jak taka rozmowa mogłaby przebiegać. 116 111 albo 116111.pl , c’nie?
No i pamiętajcie o naszych dyżurach specjalistycznych – oferujemy możliwość rozmowy telefonicznej i mailowej z: dietetyczką, pedagożką, pracowniczką socjalną, prawniczką, seksuolożką, lekarką w trakcie specjalizacji z zakresu psychiatrii dzieci
i młodzieży.
Grafik i inne niezbędne informacje znajdziecie tutaj.
